Drobečková navigace

Domů > Novinky > Akademie pro ředitele: Komplexní vzdělávací program zakončený osvědčením

Akademie pro ředitele: Komplexní vzdělávací program zakončený osvědčenímAkademie pro ředitele a jejich zástupce byla po půlroce úspěšně dokončena. Mezi prvními absolventy byli ředitelé a zástupci těchto organizací: Domov pro seniory Velké Meziříčí, Muzeum Vysočiny Třebíč, Sociální centrum Kraje Vysočina, Domov Kamélie Křižanov, Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Vysočina, Gymnázium Třebíč, Základní škola a Praktická škola Chotěboř, Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, Základní škola Pelhřimov, Komenského 1326 a Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč.

Akademie je koncipována jako ucelený vzdělávací cyklus zakončený osvědčením, který je jednak vhodný pro nově nastupující ředitele příspěvkových organizací Kraje Vysočina, ale současně i pro ty stávající. Na praktických příkladech se mohou ujistit, že organizace je řízená v souladu s legislativou, požadavky zřizovatele a také s novými trendy ve veřejné správě. Na programu byla témata průvodce životním cyklem veřejného výdaje, odpovědné řízení rizik, umění nákupu a spisová služba.

„Investice do rozvoje vedení a zaměstnanců organizace vede k vyšší spokojenosti a loajalitě, což snižuje fluktuaci a zlepšuje celkovou kulturu pracoviště. Projektová kancelář se snaží nabízet pravidelné vzdělávací programy, jejichž cílem je sdílet aktuální znalosti a dovednosti vedoucí k zvyšování efektivity. Mám radost, že Akademie byla účastníky hodnocena velmi pozitivně s přínosem do jejich praxe. Zájem je velký, máme již obsazený další podzimní cyklus a nové termíny na příští rok připravujeme,“ řekla ředitelka Erika Šteflová. Více informací na Kurzy